[vc_row][vc_column][vc_column_text]

قبل از خرید و فروش سهام شرکت‌ها، باید وضعیت شرکت به صورت جامع و کامل بررسی و تحلیل شود. در این مورد داشتن قدرت تحلیل بالا، به سرمایه‌گذار کمک شایانی می‌کند. خرید و فروش بدون تحلیل مانند پرتاب تیر در تاریکی به سمت هدف نامعلوم است. واضح است که در این شرایط احتمال اینکه تیر به هدف بخورد بسیار کم است.

دو شیوه کلی تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال، برای تحلیل بازار بورس وجود دارد. شرکت در دوره آنلاین تحلیل بنیادی روشی مؤثر برای یادگیری و به کارگیری این تحلیل و سرمایه‌گذاری با دید باز است.

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”45px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][headings alignment=”” heading=”دوره مجازی تحلیل بنیادی”][/headings][vc_empty_space height=”15px”][vc_column_text]

نام‌های دیگر تحلیل بنیادی، تحلیل ریشه‌ای، پایه‌ای و اساسی هستند. با استفاده از این روش سرمایه‌گذار، عوامل اساسی اثرگذار بر قیمت سهام شرکت را بررسی می‌کند و بر اساس آن تصمیم می‌گیرد که سهام شرکت ارزش سرمایه‌گذاری دارد یا نه؟

در موسسه راتین بورس اصفهان در دوره آنلاین تحلیل بنیادی، به سرمایه‌گذاران آموزش داده می‌شود که چگونه عوامل مؤثر بر قیمت سهام مثل عوامل محیطی، عوامل مرتبط با صنعت و عوامل درونی شرکت در تحلیل بنیادی را بررسی کنند و ارزش واقعی یا ارزش ذاتی سهام شرکت را تعیین و پس از آن با مقایسه ارزش ذاتی سهام و ارزش فعلی آن در بورس، تصمیمات لازم را درباره خرید و فروش سهام شرکت مورد نظر بگیرند.

طبیعتاً پس از این بررسی و تحلیل بنیادی اگر ارزش ذاتی سهم از قیمت فعلی آن در بورس بیشتر باشد، امکان رشد برای آن سهم وجود دارد و خرید گزینه مناسبی است. سهم را در این حالت، undervalue می‌گویند.

اگر قیمت فعلی سهم در بورس بیشتر از ارزش ذاتی سهم باشد، سهم گران و مناسب خرید نیست و سرمایه‌گذار اگر این سهم را دارد باید بفروشد. سهم را در این حالت، overvalue می‌گویند و اگر ارزش ذاتی سهم و قیمت فعلی آن در بورس برابر باشد، خرید یا فروش آن سودی ندارد.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”61749″ style=”vc_box_border”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

به عنوان مثال اگر سهام شرکتی با قیمت ۱۵۰ تومان در بورس خرید و فروش شود و سرمایه‌گذار با استفاده از آموزش‌های دوره آنلاین تحلیل بنیادی ارزش واقعی سهام را محاسبه کند و به این نتیجه برسد که هر سهم این شرکت ۲۰۰ تومان ارزش دارد، باید نسبت به خرید اقدام کند. چون با محاسبات انجام شده قیمت فعلی سهام این شرکت در بورس، ۵۰ تومان ارزان‌تر است. ولی اگر ارزش این سهام بیش از ۱۰۰ تومان نباشد، باید از خرید خودداری کند و اگر این سهم را در سبد سهام خود دارد باید بفروشد.

اگر هم با استفاده از تحلیل بنیادی به این نتیجه برسد که تفاوتی بین ارزش واقعی سهام و قیمت آن در بورس وجود ندارد، خرید و فروش این سهم هیچ سودی ندارد. شاید این سوال مطرح شود که با وجود اینکه ارزش واقعی یک سهم با استفاده از تحلیل بنیادی به دست می‌آید چرا سهام‌ها با قیمتی بالاتر یا کمتر از ارزش واقعی در بورس به فروش می‌رسند و باعث سود یا زیان سرمایه‌گذاران می‌شوند؟

علت این است که عواملی که بر قیمت سهام شرکت‌ها اثر گذارند، همواره تغییر می‌کنند و ارزش واقعی سهام شرکت‌ها هم همواره تغییر می‌کند و سرمایه‌گذارانی که زودتر از دیگران تأثیر تغییر عوامل مؤثر بر قیمت سهم را تحلیل می‌کنند و ارزش واقعی سهم را ارزیابی می‌کنند، موفق‌تر هستند.

فرض کنید شرکتی بودجه سال آینده خود را منتشر و پیش‌بینی کرده است و سود سال آینده ۵۰ درصد افزایش داشته است. سرمایه‌گذارانی که زودتر از دیگران تبعات ناشی از این پیش‌بینی را بر قیمت سهام شرکت تحلیل و بررسی کنند و اختلاف بین ارزش واقعی و قیمت فعلی سهم را در بورس به دست آورند، موفق‌تر هستند.

همچنین تحلیل بنیادی و محاسبات ارزش واقعی سهم تا حد زیادی به نوع تحلیل سرمایه‌گذاران بستگی دارد. برای مثال اگر شرکتی اعلام کند که میزان فروشش در سال جاری ۳۰ درصد افزایش می‌یابد، ممکن است بعضی از سرمایه‌گذاران این گونه فکر کنند که افزایش فروش شرکت باعث افزایش سودآوری و رشد قیمت سهام می‌شود و بعضی دیگر از سرمایه‌گذاران این افزایش ۳۰ درصدی فروش را باعث افزایش ۴۰ درصدی هزینه‌های شرکت بدانند و فکر کنند که این نه تنها باعث سودآوری نمی‌شود بلکه سود سهم را کاهش می‌دهد.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در زمینه تحلیل بنیادی و استفاده از آن توصیه می‌شود سرمایه‌گذاران در دوره آنلاین تحلیل بنیادی شرکت کنند.

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1600606664571{background-color: #071e57 !important;}”][vc_column width=”1/3″][vc_empty_space][headings heading_color=”#ffffff” heading=” مدت دوره”][/headings][vc_empty_space][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_empty_space][headings heading_color=”#ffffff” heading=” روز برگزاری”][/headings][vc_empty_space][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_empty_space][headings heading_color=”#ffffff” heading=” ساعت کلاس”][/headings][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”62px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][headings alignment=”” heading=”مزایای آموزش آنلاین تحلیل بنیادی”][/headings][vc_empty_space][vc_column_text]

از آنجایی این روزها سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه به شغل و منبع درآمد دوم بسیاری از افراد تبدیل شده است و افراد زیادی هستند که به واسطه شغل اول خود، وقت و زمان کافی برای شرکت در دوره‎‌های حضوری را ندارند و از طرفی اطلاعات و آموزش‌هایشان برای سرمایه‌گذاری کافی نیست، توصیه می‌شود که در دوره آنلاین تحلیل بنیادی شرکت کنند.

شرکت در دوره آنلاین تحلیل بنیادی به افراد این امکان را می‌دهد که همیشه به محتوای دوره دسترسی داشته باشند و بدون وابستگی به مکان و از هر کجا این آموزش‌ها را دنبال کنند. کلاس و سرعت کلاس در دوره آنلاین تحلیل بنیادی دست خود دانش‌پذیر است و هر کس با توجه به بهره هوشی و وقت خود می‌تواند سرعت کلاس‌ها را تنظیم کند.

سرمایه‌گذاران با شرکت در دوره آنلاین تحلیل بنیادی، می‌توانند بر صورت‌های مالی سهام تسلط لازم را پیدا کنند و شرکت‌های مناسب را بر حسب بهای تمام شده شرکت‌ها، فروش آتی شرکت، ارزیابی جریانات نقدی و ارزش ذاتی و بازاری یک سهم انتخاب کنند.

همچنین این دوره، کاملاً کاربردی است و مهارت‌های لازم برای تحلیل عالی و یافتن سهام سودده که با قیمتی کمتر از قیمت ارزش ذاتی‌شان معامله می‌شوند را به سرمایه‌گذاران می‌دهد. شرکت‌کنندگان در این دوره، با داشتن تلاش و جدیت لازم و انجام تکالیف و پیگیری‌های دوره به راحتی جزء معامله‌گران حرفه‌ای بازار قرار خواهند گرفت.

هیچ کس مایل نیست با سرمایه‌گذاری نامطمئن و بی‌هدف سرمایه خود را از دست بدهد، شرکت در دوره آنلاین تحلیل بنیادی به سرمایه‌گذاران آموزش می‌دهد که هدفمند سرمایه‌گذاری کنند و نگران کاهش روز به روز سرمایه خود نباشند.

برای موفق شدن در این عرصه لازم است که دانش و اطلاعات همواره به روز نگه داشته شوند و با بالا بردن مهارت‌ها و اطلاعات، تحلیل‌های انجام شده امروز مانند دیروز نباشند، این دوره همه این مزایا را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][headings alignment=”” heading=” فرم ثبت نام دوره”][/headings][vc_empty_space][gravityform id=”14″ title=”false” description=”false” ajax=”false”][/vc_column][/vc_row]